• Rozstrzygnięcie konkursu SPELLING BEE

• 21 marca najmłodsze klasy naszej szkoły wzięły udział w konkursie SPELLING BEE.

Realizując cele kształcenia w zakresie nauczania języka angielskiego, pragniemy zaszczepić dzieciom chęć i odwagę do mówienia, słuchania, czytania i pisania w języku angielskim.

W pierwszej części konkursu, uczniowie pracowali indywidualnie. Należało tu wykazać się dużym skupieniem, dobrym słuchem i szybkim oraz poprawnym zapisaniem liter.

Druga część konkursu to zmagania klasowe. Reprezentanci danej klasy, odczytywali nazwy owocu lub warzywa w języku angielskim i tłumaczyli tę nazwę na język polski. Dodatkowo musieli poprawnie nazwać każdą literę w wylosowanym wcześniej wyrazie.

Oczywiscie publiczność czyli koleżanki i koledzy z klasy mogli w tym zadaniu pomóc reprezentantowi.

O przebieg konkursu, jego przygotowanie i sprawdzenie prac dzieci zadbała pani Lilia Denis.

O nagrody dla zwycięzców w części indywidualnej oraz grupowej (czyli dla całej klasy) zadbała Rada Rodziców.

Bardzo dziękujemy za ogrom włożonej w to zadanie pracy i zapewnienie atrakcyjnych dla dzieci nagród

W każdej części konkursu nagrodzonych zostało 3 uczniów z najwyższymi wynikami.

I część:

1 miejsce Hanna Wolska kl. 3

2 miejsce Patryk Krępic kl. 1

3 miejsce Pola Fila kl. 1

II część

1 miejsce klasa 3 (reprezentowała Hanna Wolska)

2 miejsce ex aequo kl. 1 i 2(reprezentowały kl. 1 Agata Prucheńska i Pola Fila, reprezentowała kl. 2- Zuzanna Majewska).

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczniom, którzy odważnie wzięli udział w konkursie

Tak rozpoczął się pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Żeby tradycji stało się zadość następnego dnia udaliśmy się na kolorowy wiosenny spacer po okolicy szkoły.

• Dzień Kobiet 2024

• DZIEŃ KOBIET

Męska część samorządu uczniowskiego zadbała, aby dzisiejszy dzień w szkole upłynął słodko, pachnąco i wesoło. Poza tym, w klasach nawet najmłodsi chłopcy pamiętali o swoich koleżankach wręczając im upominki.

Dziękujemy Wam chłopaki

• 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Klasy podzielone na I - III i IV - VII przystąpiły do zmagań w zakresie m.in. znajomości zasad poprawnej pisowni, kaligrafii, płynnego czytania, zadań rozwijających świadomość językową.

Najlepsi w zmaganiach językowych wygrali nagrody sportowe dla swoich klas, z których już niebawem korzystać będą podczas przerw pomiędzy lekcjami 🏸🤸🏐

• Choinka 2024

• "Czytam z klasą" i zbiórka dla schroniska

• W pierwszym półroczu nauki klasy I - III przystąpiły do realizacji Międzynarodowego projektu edukacyjnego "Czytam z klasą".

Celem projektu jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci oraz realizacja zadań projektowych związanych z dobroczynnością.

Dlatego, jednym z naszych działań będzie zbiórka dla Schroniska dla zwierząt w Iławie OTOZ Animals.

W dniach 5 - 9 lutego do szkoły można przynosić suchą lub mokrą karmę dla psów lub kotów, gryzaki, przysmaki i inne psie albo kocie smakołyki. Przyda się też żwirek dla kotów.

Zachęcamy, zapraszamy, nie bądźmy obojętni na los zwierząt w schronisku.

Udział w zbiórce mogą wziąć wszyscy uczniowie naszej szkoły i przedszkola, miłośnicy zwierząt i wszyscy zainteresowani.

Za promowanie akcji w szkole odpowiedzialni są uczniowie klas I - III.

• Bezpiecznie w ferie

• 19 stycznia naszych uczniów odwiedził sierż. Michał Lewandowski. Celem dzisiejszego spotkania z młodszymi a następnie starszymi uczniami była prelekcja dot. bezpiecznego spędzania czasu w ferie.

Życzymy naszym uczniom, aby zawsze skutecznie potrafili zastosować swoją wiedzę w praktyce oraz, aby podczas ferii bezpiecznie wypoczęli i wrócili do szkoły pełni energii do nauki☃️🏂🛷⛸

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

w Szkole Podstawowej w Lubnowych

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Obowiązujące wytyczne sanitarne powodują, że inauguracja roku szkolnego 2020/2021 w naszej szkole odbędzie się dnia 1 września 2020 r. o godz. 9.00 wg następujących zasad:

1. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 – apel (hol na piętrze)
      2. O godzinie 9.20 rozpoczną się spotkania wychowawców z uczniami  klas 0 – VIII w wyznaczonych salach lekcyjnych.

Oddział przedszkolny + klub przedszkolaka – sala nr 5 (sala gimnastyczna) lub sala nr 2

Klasa 1 – sala nr 9

Klasa 2 – sala nr 8

Klasa 3 – sala nr 4

Klasa 5 – sala nr 3

Klasa  7 – sala nr 7

Klasa 4 i 8 – hol na piętrze lub sala nr 6

1. Przez cały czas pobytu na terenie szkoły jednemu uczniowi może towarzyszyć tylko jeden rodzic.
      2. Podczas spotkań wychowawcy zapoznają uczniów z planem lekcji, regulaminami, procedurami i wytłumaczą zasady funkcjonowania szkoły w reżimie sanitarnym.
      3. W spotkaniach z wychowawcami biorą udział zdrowi uczniowie i rodzice, bez objawów takich jak gorączka, kaszel, trudności z oddychaniem.
      4. Na terenie szkoły należy przestrzegać właściwego dystansu od innych osób i pracowników szkoły.
      5. Przed wejściem do budynku szkolnego należy zdezynfekować dłonie w wyznaczonym miejscu. Rodzice/opiekunowie obowiązani są do korzystania z osłony ust i nosa (maseczki).
      6. Podobne zasady będą obowiązywały rodziców i uczniów w kolejnych dniach nauki. O zmianie przepisów będziemy niezwłocznie  informowali.