• Wycieczka do Kaczego Bagna

24.03.2023

23 marca uczniowie klasy 3 i 6 udali się na Warsztaty Wielkanocne do Kaczego Bagna. W pierwszej kolejności każdy, indywidualnie wykonał swoją kolorową i smaczną babeczkę, a następnie makramowego zająca. Po zajęciach kulinarnych i technicznych przyszła pora na trochę ruchu i zabawę z Panem Zającem, który porwał dzieci do zajęczych tańców oraz zabawy z gumą animacyjną i wielkim strusim jajem. Na zakończenie pobytu czekał na wszystkich ciepły posiłek.

,,Ko­niec śnie­gu!

• Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej

24.03.2023

16 marca w Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Suszu dla uczniów szkół podstawowych. Wystąpiły w nim drużyny z gminy Susz oraz Iława. Wśród ośmiu rywalizujących zespołów, znalazła się również reprezentacja Szkoły Podstawowej w Lubnowych. Nasza drużyna zagrała bardzo ambitnie, z dużym zaangażowaniem. W silnie obsadzonym turnieju ostatecznie zajęliśmy V miejsce. Gratulujemy sportowej postawy i życzymy dalszych sukcesów.

• Sensoplastyka w przedszkolu

15.03.2023

13 marca odbyły się zajęcia z sensoplastyki. Dzieci mogły do woli brudzić się i bawić. Sensoplastyka to zajęcia, podczas których używa się wytworzonych w trakcie zajęć mas na bazie produktów spożywczych. Wszystko pachnie, jest kolorowe, ma różne konsystencje, możemy wszystkiego posmakować, doświadczyć dotykiem, poczuć pod własnymi stopami i przede wszystkim swobodnie się pobrudzić. To zajęcia, na których nie ma złych kolorów, smaków ani konsystencji. Wszystko co jest w mojej misce jest moje i tak samo wyjątkowe jak ja sam. Dzieci były bardzo zadowolone :)

• Wycieczka klasy V

07.03.2023

24 lutego pod opieką wychowawczyni B. Zajko aktywnie spędziliśmy piątkowe popołudnie na pływalni w Kwidzynie. Po trzech godzinach zabawy w wodzie głód zaspokoiliśmy w miejscowym KFC. W imieniu wszystkich rodziców dziękujemy panu A. Krępicowi za poświęcony czas i bezpieczny transport.

• Choinka 2022/2023

29.01.2023

Tradycji stało się zadość! 20 stycznia w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana noworoczna zabawa choinkowa. Oprócz zabawy przy muzyce dokonano wyboru Króla i Królowej Balu. Aby otrzymać ten zaszczytny tytuł, należało popisać się oryginalnym kostiumem. Pomysłów nie brakowało! Salę zapełniły elfy, krasnoludki, smoki, rycerze, policjanci, księżniczki, jaskiniowcy, motyle, pszczółki, smerfy, a nawet panny młode, W trakcie zabawy do pięknie udekorowanej sali przybył Mikołaj z workiem prezentów. To były chwile pełne emocji, zwłaszcza dla najmłodszych. Święty został powitany specjalnie przygotowanym tańcem. Gdy dzieci korzystały z uciech, ich rodzice mogli spokojnie spędzić czas w szkolnej kawiarence. Uczestnicy zabawy chętnie korzystali ze sklepiku, w którym oferowano napoje, popcorn, frytki i inne pyszne przekąski (desery). Wszystkie atrakcje zapewniła dzieciom niezawodna i zaangażo

• 5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

07.12.2022

5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Są to osoby, które bezinteresownie angażują się w inicjatywy na rzecz ludzi, środowiska, zwierząt czy otoczenia. Z tej okazji do naszego przedszkola został zaproszony gość: lider szlachetnej paczki Pani Marlena Rybińska, która jest właśnie wolontariuszką. Pani Marlena opowiedziała, na czym polega jej praca, dlaczego pomaga. Chętne dzieci mogły zadawać pytania. Na koniec spotkania przedszkolaki przekazały dary dla potrzebujących osób.

• Wycieczka do Smykolandii w Kwidzynie

05.12.2022

30 listopada przedszkolaki udały się na wycieczkę do Smykolandii w Kwidzynie. Odbyło się tam spotkanie z Mikołajem i Elfami. Na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek min.: dekorowanie pierniczków, samodzielne wykonanie bombek, wspólne tańce i zabawy. Na koniec dzieci odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach czerwony worek, a w nim małe prezenty. Dzieci zaśpiewały dla Świętego Mikołaja refren piosenki świątecznej. Mikołaj niczym gwiazdor dzielnie pozował do zdjęć ze wszystkimi dziećmi. Przedszkolaki mogły też wrzucić do skrzynki swoje listy do Mikołaja. Atmosfera spotkania była magiczna.

29.11.2022

25 listopada w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji rodzice przygotowali dla swoich dzieci krótkie przedstawienie. Następnie dzieci udały się do sali przedszkolnej, gdzie przyniosły swojego ulubionego pluszaka. Przedszkolaki poznały historię Pluszowego Misia, układały z pasków w jedną całość rysunek misia, zjadały miodek na czas i bez użycia rąk oraz kolorowały postać Kubusia Puchatka. Chętne dzieci ozdobiły i wycięły samodzielnie opaski misia na głowę. Dzieci bawiły się przy piosenkach tj.: "Pokochaj pluszowego misia ", "Jadą, jadą misie".

• Tydzień Języka Angielskiego

26.11.2022

W listopadzie w naszej szkole odbył się „Tydzień Języka Angielskiego”. W ciągu tego tygodnia uczniowie klas III – VIII mieli okazję zaprezentować społeczności szkolnej państwa, w których językiem urzędowym jest język angielski. Prezentowane były m.in. scenki, skecze, piosenki, ciekawostki, prezentacje dotyczące: Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii, Kanady, Australii i USA. Uczniom klasy III udało się nawet nawiązać połączenie online z panią Aną, na co dzień pracującą w szkolnej bibliotece w Kanadzie. Pani Ana opowiedziała nam o tym, jak funkcjonuje szkoła dla najmłodszych uczniów w tym kraju oraz o tym, jak ważna jest znajomość języka obcego dla młodego człowieka.

• Andrzejki 2022

26.11.2022

Wigilia Świętego Andrzeja, czyli popularne andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Dawniej, właśnie tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości. Chłopcy natomiast spotykali się na podobne wróżby w wigilię świętej Katarzyny, czyli 24 listopada. Z czasem jednak katarzynki uległy zapomnieniu. Obecnie, andrzejki i katarzynki obchodzone jako tradycyjne andrzejki.