• Młodzi adepci dwóch kółek

29.06.2022

W dniach 21. 06 -22. 06 2022r. odbył się egzamin na kartę rowerową, do którego przystąpiło 5 uczniów klasy IV. Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej (test) oraz praktycznej jazdy rowerem, podczas której sprawdzano nastepujące umiejętności: włączanie się do ruchu, jazdę po "ósemce", zawracanie, manewr skrętu w prawo i w lewo. Egzamin przeprowadzili i nadzorowali: Arkadiusz Koleśnik oraz asp. szt. Marek Bodnar. Uczniom, którzy uzyskali pierwsze prawo jazdy życzymy szerokiej drogi!

• Eskapada Ósmoklasistów

29.06.2022

21 czerwca uczniowie klasy VIII wybrali się do Aquaparku w Redzie. Tu razem spędziliśmy swoje ostatnie wspólne chwile. Liczne atrakcje parku wodnego sprawiły, że czas beztroskiej zabawy minął niezwykle szybko Największym powodzeniem cieszył się wodny diabelski młyn, prawie 50 metrowa zjeżdżalnia Family Slide, kończący się w złotym basenie zjazd z paszczy rekina. Poza tym w programie wycieczki znalazł się czas na spacer po Skwerze Kościuszki, gdzie podziwialiśmy okręt wojenny Błyskawica i żaglowiec Dar Pomorza. Tradycyjnie głód zaspokoiliśmy w McDonaldzie.

• Pogadanka z policjantem

14.06.2022

9 czerwca 2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pogadance przygotowanej przez Dzielnicowego Pana Marka Bodnara, który przypomniał o zasadach poruszania się po drogach publicznych. Wskazał na najczęściej popełniane błędy przez pieszych, rowerzystów oraz kierujących hulajnogami, w tym hulajnogami elektrycznymi.

• Wycieczka do JuraParku w Solcu Kujawskim

08.06.2022

7 czerwca przedszkolaki wraz z rodzicami oraz kilkoro uczniów naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do JuraParku w Solcu Kujawskim. Park dinozaurów to ścieżka dydaktyczna z ponad setką modeli dinozaurów w skali 1:1 oraz innymi atrakcjami takimi jak: Park Rozrywki, Park Miniatur czy Muzeum Ziemi. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały przeróżne dinozaury, robiły sobie zdjęcia z nimi. Mogły się przenieść do świata sprzed milionów lat, spędzisz aktywnie i kreatywnie czas oraz zdobyły wiedzę w lekki i przyjemny sposób. Kino 5D również przyniosło dzieciom wiele atrakcji.

• Sportowe sukcesy naszych uczniów

05.06.2022

Finałem Miejskim, który na kompleksie sportowym przy Orliku CSiR odbył się w dniu wczorajszym, zakończyliśmy cykl zawodów w ramach Suskich Czwartków Lekkoatletycznych. Klasyfikacja ogólna ze wszystkich startów wyłoniła członków reprezentacji, która w dniach 18-19 czerwca będzie reprezentowała Gminę Susz na Finale Ogólnopolskim w Łodzi. W tym gronie znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W finale ogólnopolskim będzie nas reprezentować Lena Strączek, Zuzanna Chołuj oraz Bartłomiej Koleśnik. Opiekę nad uczniami w zawodach gminnych sprawował nauczyciel wychowania fizycznego Kamil Jędrzejewski

• Konkurs pt. Wiersz o "Programie dla szkół"

05.06.2022

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie pt. Wiersz o „Programie dla Szkół”. Celem konkursu było propagowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci uczęszczających do klas I-V szkół podstawowych. Konkurs obejmował złożenie prac przez uczniów, w formie pisemnej tj. wiersza o tematyce dotyczącej spożywania świeżych owoców i warzyw oraz produktów mlecznych. Wyniki konkursu na etapie szkolnym ocenili nauczyciele. Zwycięskie wiersze napisali:

• Dzień Mamy 2022

07.06.2022

Mama i tata to wielkie słowa będące synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to zwykle pierwsze słowa każdego dziecka, oznaczające najważniejsze osoby w jego życiu. Dbałość o tę niezwykłą więź, winna być zatem pielęgnowana i doceniana. W wielu krajach na całym świecie, święto mamy i taty obchodzone jest w różnych terminach, razem lub osobno. W naszej szkole połączone święto obchodziliśmy 27 maja. Z tej okazji uczniowie młodszych klas przedstawili program artystyczny.

• Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

01.06.2022

27 maja w szkole odbył się bardzo ważny dzień jakim jest dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki z chęcią zaprezentowały swój występ wokalno-taneczny do takich piosenek jak: ,,Wymarzona", ,,Cudownych Rodziców mam". Bez tremy, dla rodziców, recytowały wierszyki. Na koniec zaprosiły swoich rodziców na poczęstunek oraz wręczyły im upominki.

• Konkurs językowy - znamy zwycięzców!

25.05.2022

W dniach 18 i 19 maja w naszej szkole odbył się konkurs językowy “Magiczne związki frazeologiczne” Wzięło w nim udział 19 uczniów z klas IV - VIII. Uczestnicy popisywali się znajomością, rozumieniem i stosowaniem związków frazeologicznych. Nie jest to wcale takie proste, gdyż te konstrukcje językowe mają znaczenie przenośne, a ich źródłem często jest mitologia, Biblia czy historia.

• Akcja "Czyste Rzeki i Jeziora 2022"

19.05.2022

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji - Czyste Rzeki i Jeziora 2022, której towarzyszyło hasło „ Śmieci segregujesz- Ziemię ratujesz”. Młodzież z wielkim zaangażowaniem zbierała wszelkie śmieci segregując i wrzucając je do odpowiednich worków.

Uczniowie na koniec akcji stwierdzili, że tego typu działania są potrzebne, przywracają w miarę naturalny stan środowiska, pomagają przyrodzie w samoregulacji. Uczą też wielu poprawnych zachowań ekologicznych.

• Wyróżnienie dla Liliany Chrostek

19.05.2022

Liliana Chrostek wzięła udział w konkursie plastycznym pt.:,,Dlaczego warto myć ręce" organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Iławie (etap powiatowy). Udział w konkursie był okazją do poszerzenia wiedzy na temat znaczenia mycia rąk oraz rozwinięcia wyobraźni i kreatywności dzieci. Liliana otrzymała podziękowanie oraz upominki. Serdecznie gratulujemy:)

• Laurka dla Strażników Lasu

13.05.2022

Przedszkole włączyło się do ogólnopolskiej akcji Cała Polska Maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów.

Każda praca trafiła na GIGA WIELKĄ interaktywną wystawę, która dotarła do wszystkich strażaków i leśników w Polsce.

Ponad 20 000 dzieci z całej Polski stworzyło laurki dla Strażników Lasów, czyli Strażaków i Leśników, by podziękować im za ochronę naszych lasów przed pożarami.