• Bezpieczni na drodze

23.09.2021

Uczniowie klasy drugiej rozmawiali o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły, przypominali sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące pieszych w ruchu drogowym oraz poznawali podstawowe znaki drogowe: zakazu, nakazu, ostrzegawcze i informacyjne. Udali się na wycieczkę - badanie terenu: podczas wycieczki uważnie się rozglądali i wyszukiwali znaki drogowe. Na karcie pracy odszukiwali kształt odpowiadający obserwowanemu znakowi i narysowali znak, odwzorowując jak najdokładniej symbole graficzne.

• Makieta okolicy

23.09.2021

Dzieci z klasy 2 w grupie tworzyły trójwymiarową makietę okolicy naszej szkoły. Najpierw zastanawiały się, jak wykorzystać zgromadzone materiały, następnie zabrały się za wykonywanie budynków, drzew. Podczas pracy było dużo zabawy i pozytywnej energii.

• Kółko matematyczne w klasie 2

23.09.2021

Na kółku matematycznym w klasie 2 uczniowie w trakcie zajęć bardzo aktywnie przyswajali wiedzę o zborach. Na kartach pracy tworzyli zbiory i wyodrębniali części wspólne zbioru, następnie przeszli do zadań na dywanie interaktywnym, tu zadanie polegało na porównywaniu zbiorów oraz na utrwalaniu dodawania i odejmowania.

• Akcja "Sprzątanie Świata"

23.09.2021

W poniedziałek 20 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 28 Akcji „Sprzątanie Świata”. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska.

• 82. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

20.09.2021

17 września w Naszej szkole odbył się krótki apel upamiętniający 82 rocznicę agresji Sowietów na Polskę, informację na ten temat przedstawiła Nam uczennica klasy VIII.

82 lata temu Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny dokonała zbrojnej napaści na II Rzeczpospolitą, realizując tym samym tajny paktu Ribbentrop – Mołotow. Efektem tych działań był podział Polski pomiędzy dwa okrutne i totalitarne systemy polityczne. Sowieci stosowali na zajętych terenach terror, aresztowania, zsyłki i deportacje. Dokonali także niewybaczalnych zbrodni w Katyniu, czy Miednoje. Armia Czerwona dokonywała mordu zarówno na jeńcach, żołnierzach i oficerach Armii Polskiej jak i na ludności cywilnej.

18.09.2021

16 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia.

Do SU kandydowało 15-stu uczniów, wybrano 11 uczniów, którzy w roku szkolnym 2021/2022 będą pełnili powierzone im funkcje, a są to:

1.Koleśnik Julia

2.Górtatowska Jessica